Мовно-літературний гурток "Дивослово" 9 вересня 2019 року

Дев'ятого вересня 1769-го року народився  відомий український письменник, поет, громадський діяч, зачинатель нової української літературної мови  Іван Петрович Котляревський.

         250-річницю від дня народження класика, основоположника сучасної української літератури, широко відзначали на батьківщині, в Полтаві , де народився і похований І.П.Котляревський.

З цієї нагоди  пройшли заходи у Лиманському ПТУ під  девізом:  «Котляревський запрошує на свято». Учні мовно - літературного гуртка «Дивослово» (керівник  Полєтаєва С.М.) випустили стіннівку  « Нащадкам мову залишу як скарб», у  якій відобразили визначну роль письменника  в історичному процесі становлення української національної мови. Уперше в поемі «Енеїда»  жива народна мова залунала голосно й зачарувала світ.

       

1798 р.(поява «Енеїди») – народження української мови. Недарма в наступній рубриці  «Герої Котляревського разом з нами» рідна мова полилася з уст героїв  «Енеїди» та « Наталки - Полтавки», яка  вже 200 років не сходить  з театральних сцен. Учні намалювали  уявних героїв Котляревського, звичайно, в гумористичному плані троянців, для яких  «Любов к отчизні, де героїнь, Там сила вража не устоїть, Там грудь сильніша од гармат».  Запросила до розмови і « Наталка - Полтавка» - ювілярка. Як розуміли щастя персонажі п’єси? Так, І.П.Котляревський  через століття колоритною українською мовою доніс до сучасників благородну мораль нашого народу:  «Де згода в сімействі, Де мир, тишина, Щасливі там люди, Блаженна сторона».

         Найбільше учням сподобалася літературна розминка –« Вгадай героя». Цитата з твору – ілюстрація до вгаданого  персонажа. А ще були презентації та виразне читання. Ось таким постав на святі І.П.Котляревський - патріот.

    

 

   
Авторські права 2020 © Лиманське професійно-технічне училище. Усі права захищені.
Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.
2006-2014 © Українська локалізація Joomla! Україна.
© ALLROUNDER