Сучасна нова будівельна професія

У зв'язку з впровадженням в будівельну індустрію гіпсокартону, в класифікаторі з'явилася нова професія «монтажник гіпсокартонних конструкцій».

На протязі століть методи будівництва змінювалися за рахунок впровадження нових технологій та появи на будівельному ринку сучасних будівельних матеріалів. Конструкції з гіпсокартону в останні кілька років одержали повсюдне поширення. В результаті чого у 2005 році виникла нова будівельна професія – монтажник гіпсокартонних конструкцій. Це  сучасна професія на ринку будівельної індустрії, без якої жоден будівельник вже не може себе уявити.  

Останнім часом все більше уваги стали приділяти застосуванню маловитратних і більш швидких методів будівництва. Виникло так зване “сухе” будівництво. Основним матеріалом сухого будівництва є гіпсокартонні плити, деревностружкові і гіпсоволокнисті плити, В більш широкому розумінні до області сухого будівництва можна також віднести облицювання внутрішніх стін дерев’яними панелями, встановлення пазогребневих перегородок, облицювання, що наклеюється, та безшовні покриття підлог деревностружковими плитами.

Гіпсокартон – давно відомий вид продукції на вітчизняному ринку, в Україні його почали випускати ще на початку 50-х років. Проте тільки останніми роками, по мірі просування на український ринок технологій “сухого” будівництва, переваги гіпсокартону отримали належну оцінку, зробивши його одним з найбільш вживаних оздоблювальних матеріалів. Сьогодні гіпсокартон це ключова позиція при внутрішньому оздобленні і плануванні простору приміщень. І якщо раніше його використовували в основному як “суху штукатурку”, то зараз, завдяки постійному вдосконаленню асортименту І технічних характеристик, можливості застосування гіпсокартону значно розширилися.

Дана професія  використовує технології сухого будівництва, має оздоблювальну основу, та  відповідає  нормам і правилам монтажних конструкцій. Тобто спеціаліст повинен враховувати товщину стін, стелі, падіння світла та і взагалі повинен вміти розробити конструкцію так, щоб вона вписувалася у вже існуючий інтер’єр, була надійною та безпечною. Монтажник гіпсокартонних конструкцій - це спеціаліст,від якого залежить естетичний вигляд інтер’єру. Він за допомогою сучасних будівельних матеріалів будує стіни, стелі, різноманітні декоративні оздоблення приміщень. Здебільшого – це стелі (євро) із різними підсвітками площинами, об’ємами, кольорами. В роботі застосовуються гіпсокартонні листи, профілі для їх кріплення, фурнітура, будівельні суміші, розчини тощо.

       

Кваліфікаційна характеристика професії "код 7129 Монтажник гіпсокартонних конструкцій. Кваліфікація 3 розряд"

Характер роботи

Монтажник гіпсокартонних конструкцій повинен: зводити міжкімнатні перегородки, обшивати готові стіни (утеплення, облагороджування); монтувати підвісні стелі (прості і багаторівневі); робити арки і різні криволінійні конструкції,

Повинен знати:

– основні види матеріалів та виробів для улаштування гіпсокартонних конструкцій;

– збірні елементи дерев’яного та металевого каркасів, кріпильні деталі, ізоляційні вироби, їх властивості;

– типи гіпсокартонних листів та їх ознаки;

– найменування, призначення ручних та механізованих інструментів і пристроїв, правила роботи з ними;

– правила безпеки праці під час роботи на висоті, пожежної безпеки під час роботи з електро– і пневмоінструментом.

Повинен уміти:

– здійснювати обмір приміщення, провішування поверхонь та розмічування місць розташування основних елементів каркасів нескладних перегородок, підшивних стель, за допомогою простих контрольно-вимірювальних інструментів або пристроїв;

– виконувати монтаж дерев’яного та металевого каркасу для простих гіпсокартонних перегородок, кріпити гіпсокартонні плити до каркасу перегородок шурупами за допомогою шуруповерта;

– готувати розчинові суміші на основі сухих сумішей;

– виконувати шпаклювання швів, поверхонь гіпсокартонних плит;

– читати схеми архітектурно-конструктивних вирішень вузлів простих гіпсокартонних конструкцій;

– дотримуватися вимог безпеки під час роботи на висоті, пожежної безпеки під час роботи з електро– і пневмоінструментом.

Робітник повинен:

– раціонально та ефективно організувати працю на робочому місці;

– додержуватись норм технологічного процесу;

– не допускати браку в роботі;

– знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, дотримуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

– використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, тощо).

Умови роботи

Монтажники гіпсокартонних конструкцій працюють як правило у приміщеннях. Їхня робота має як правило колективний характер.

Ринок праці. Можливі місця роботи: будівельні організації, ремонтно-будівельні управління, фірми, що займаються оздоблювальними роботами. Можна відкрити власну справу.

Потреба у робітниках цієї професії постійно має тенденції до зростання.

Плюси професії:

– хороший заробіток ( при великих обсягах або високих розцінках);

– робота в теплі;

– не сполучена з брудом притаманним «мокрими технологіям»;

– відразу видно результат (висока швидкість монтажу);

– елементарні навички можна освоїти досить швидко.

Освітня підготовка. Професію можна здобути у професійно-технічному навчальному закладі.

Медичні обмеження.

Захворювання:

– органів дихання (хронічний бронхіт, хронічна пневмонія та ін.);

– серцево-судинної системи (гіпертонія, серцева недостатність та ін.);

– опорно-рухового апарату (які ускладнюють і обмежують рухливість рук, ніг);

– нервової системи (нав’язливі стани, непритомність та ін.);

– шкіри (дерматити, екзема та ін.).

Вимоги до індивідуально–психологічних особливостей. Професійно важливі якості: фізична витривалість, розвинена координація рухів, хороший зір, точний окомір, розвинена просторова уява, хороший вестибулярний апарат.

Перспективи

Що від вас буде потрібно:

– схильність до професії (робота повинна викликати приємну втому, а не огиду);

– спритність;

– націленість на результат;

– знання технології роботи;

– володіння інструментами на прийнятному рівні.

Підвищені вимоги, що у сучасних умовах висувають роботодавці до кваліфікації та якості робочої сили, стимулюють монтажників ГКК до подальшого опанування професійними знаннями та навичками. Саме тому вони постійно підвищують свою професійну майстерність.

 

   
Авторські права 2020 © Лиманське професійно-технічне училище. Усі права захищені.
Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.
2006-2014 © Українська локалізація Joomla! Україна.
© ALLROUNDER